לימודי פסנתר

 

לימוד פסנתר ומוסיקה


אורחים יקרים

כאן תוכלו לקבל מידע עלי ועל השיעורים ותכניות הלמידה המגוונות שאני מציעה. באתר יש המון מידע וחומר מעניין לגלות וכמובן לשמוע


כשרון כמיתוס

אני לא מוסיקלי –  את המשפט הזה שמעתי פעמים רבות כל כך. אז הרשו לי לנתץ את המיתוס – מוסיקה היא לא רק לילדי פלא ולא רק לילדים. כמעט בכל אחד מאתנו חבוי מוסיקאי שרוצה רק להתעורר. עם מספיק אימון והדרכה נכונה, יכול כל אחד למצוא את המוסיקאי שבו.

אני יכולה לעזור לכם לגלות את אותו אינדיבידואל מוסיקאי שבכם ולטפח אותו. גיל או נתונים פיזיים או נסיון מוקדם לא משנים דבר.


כל אחד יכול לנגן פסנתר

כל מה שצריך זה מעט אומץ ונכונות להכנס אל תוך ההרפתקה המוסיקלית הגדולה. עם מעט אימון על בסיס יומי ראיתי את זה שוב ושוב, שנים על גבי שנים קורה – כמו פרח הנפתח אט אט כך משתפרת השמיעה והטכניקה, ומנגינת תרגילים פשוטים ויצירות פשוטות, עובר התלמיד ליצירות מסובכות ומאתגרות יותר ויותר.

למרות המספר הרב של תלמידים צעירים שגידלתי ואני מגדלת כעת, תמיד התרגשתי כשהגיע אלי תלמיד מבוגר שפעם למד והפסיק,ורוצה לחזור ולגלות את היופי וההנאה שבנגינה או שלא למד מעולם, ורוצה להגשים חלום.

גוף ונפש

ניתן להסתכל על הנגינה כיצירה המשלבת בין המנטלי לפיזי. המוסיקאי מפרש את התווים בדמיונו, תוך השענות על מקורות הסטוריים, הכרת התקופה והמלחין, מעביר את המידע  דרך נשמתו ונוסך בו רגש, נותן לאצבעותיו לתרגם באמצעות אותה הפרשנות את התווים הזהים תמיד לצלילים השונים תדיר ובכך הופכם ליצירת אמנות חד פעמית.

על מנת לפתח את הכושר הזה יש צורך בתרגול ולימוד. בדומה למדיטציות שונות, על הגוף להיות מוכן על מנת שהנפש תוכל להתפתח.

תרגול שגוי והדרכה שאינה מקצועית יכולות לגרום לתלמיד לעיכוב בהתפתחותו המוזיקלית. במקרה הגרוע יכול להגרם לו נזק גופני של ממש, הקשור בדלקות ובכאבי גב ושרירים.

במהלך השנים פיתחתי טכניקות יחודיות הן במישור המנטלי והן במישור הפיזי. תרגילי דמיון בצד עבודת אצבעות, שחרור, יציבה נכונה ועוד.

תלמידים רבים שהגיעו אלי לאחר לימודים אצל מורים אחרים, לעתים לימודים של שנים הופתעו מהשיפור המהיר בנגינתם.

מבאך ועד היום

תוכלו לבחור במסלולים שונים של למידה – מרפטואר קלאסי עשיר ועד מוסיקה קלה ומודרנית, עם דגש על טכניקה נכונה וכלים שיעזרו לכם להתמודד עם כל סגנון מוסיקלי. על פי רצונכם ויכולתיכם תותאם לכם תוכנית לימודים אינדיבידואלית.


מה אני מציעה

לאחר שנים רבות של  התמחות כמורה למוסיקה, מורה לפסנתר ותיאוריה, אוכל לפתח אתכם בכיוונים הבאים:

לימוד פסנתר קלאסי

לימוד מוסיקה קלה

לימוד אלתור

פיתוח שמיעה

לימוד תאוריה מוסיקלית

במידה ואתם מעוניינים לרכוש פסנתר אשמח לעזור לכם ביעוץ והכוונה ולמצוא לכם את הכלי המתאים לכם.